Pharmindex

Korzystanie z bazy leków Pharmindex bezpośrednio z programu mMedica. Wypisując receptę można błyskawicznie przejrzeć szczegółowe informacje o lekach. Wybierając lek, który chcemy przepisać, można od razu sprawdzić dawkowanie, interakcje czy działania niepożądane.

Zakup modułu Baza Leków PHARMINDEX do systemu mMedica gwarantuje:

  • zawsze aktualną informację o lekach
  • kompletne opisy leków (zwierające skład, działanie, wskazania, przeciwwskazania, środki ostrożności, ciąża i karmienie piersią, działania niepożądane, interakcje, dawkowanie, uwagi), czyli to wszystko, co jest publikowane w opisach leków umieszczanych w wydawnictwach książkowych Pharmindex
  • proste i bardzo szybkie wyszukiwanie
  • zmniejszenie prawdopodobieństwa pomyłek

Moduł interakcji leków w mMedica:

Moduł Interakcje Leków Pharmindex to system kontroli interakcji pomiędzy lekami, który skutecznie wspiera pracę lekarza, głównie w trakcie wystawiania recept. Możliwość stałej kontroli interakcji znacznie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa terapii oraz ułatwia jej zmianę. Podstawowy sposób kontroli interakcji to wybranie z listy dowolnych nazw handlowych leków i sprawdzenie poziomu interakcji jaki zachodzi pomiędzy nimi. Moduł oferuje również zaawansowane rozwiązanie, czyli możliwość kontroli interakcji w trakcie wystawiania recepty. W prosty sposób można sprawdzić interakcje pomiędzy aktualnie przepisywanymi lekami w momencie umieszczania tych leków na recepcie. Wynik kontroli prezentowany jest w postaci prostego diagramu, gdzie poziom interakcji oznaczany jest kolorami. Diagram jest uzupełniony szczegółowym opisem interakcji.

 

Polecamy!